"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #46

Info Break #46

Info Break

Przed Tobą kolejne wydanie Info Break. Tym razem nietypowo po tygodniowej przerwie, która jest wynikiem pewnych zmian jakie wprowadzam, a o których już niebawem.

2017 State Of Cloud Adoption And Security - na początek ciekawy raport pokazujący jak rok do roku wygląda adaptacja chmury w liczbach. Polecam lekturę, tego artykułu.

AWS San Francisco Summit – Summary of Launches and Announcements - na całym świecie odbywają się teraz AWS Summit, w różnych lokalizacjach różny jest poziom “wow” tych imprez. W każdym razie w San Francisco powiało sporą paczką ogłoszeń.

Hybrid Cloud just got easier: New Azure Migration resources and tools available - migracja do chmury nie jest łatwym zadaniem, dlatego dostawcy starają się dostarczać klientom różne narzędzie wspomagające ten proces. Microsoft Cloud Migration Assessment, AWS Application Discovery Service, to tylko niektóre z nich.

How Many Data Centers Needed World-Wide - ciekawy tekst James’a Himilton’a (VP and Distinguished Engineer w Amazon Web Services), będący odpowiedzią na komentarz (cyt. “If I have two-times faster computers, I don’t need as many data centers”) Mark’a Hund (co-CEO Oracle). Osobiście nie śledzę zbytnio poczynań Oracle obszarze chmury, więc nie mam jakiegoś konkretnego swojego zdania. Aczkolwiek czasem wpadam na różne publikacje jak ostatnia wypowiedź co-CEO, czy różne wypowiedzi Larry’ego Ellison’a i cóż, hmm, pożyjemy, zobaczymy.

How to decide between cloud, on-premise and As-a-Service - Wiadomo, chmura nie jest lekarstwem na wszystko. Choć spekulować można długo, czy w perspektywie długofalowej, będzie to technologia, która dominuje świat czy nie. Dziś jednak sporo firm staje przed trudnymi decyzjami, co kiedy i w jakich przypadkach może się sprawdzić najlepiej.

3 Shortcuts to Accelerate Your Cloud Migration and IT Portfolio Analysis - po raz kolejny o migracji, ale temat jest bardzo istotny i nie łatwy. Swoim podejście do tego jak napędzić migrację dzieli się firma Cardinal Health.

Wydarzenia, nauka itp.

9 czerwca - Public Cloud User Group #009 - Oh YES, oh YES! ogłosiliśmy termin kolejnego spotkania, więc nie mogę nie pisać o tym na pierwszym miejscu. Kolejne trzecie całodniowe spotkanie odbędzie 9ego czerwca! Po ostatnim spotkaniu, otrzymywaliśmy sporo pytań o tym czy kolejny meetup odbędzie się jeszcze przed wakacjami. Dlatego specjalnie dla Was, spieliśmy się i oto JEST! Będą mega gości i prezentacje. Nie zwlekaj, bo od ogłoszenia tego spotkania w sobotę zostało już tylko 47 wolnych miejsc!

W tym tygodniu:

26 Kwietnia - [GLC] 2 spotkanie Microsoft Azure User Group na Śląsku (Gliwice) - drugie spotkanie grupy Azure w Gliwicach.

GDG Cloud Warszawa #3 - jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygląda i jakie są przewidywania pod kątem adaptacji Google Cloud w Polsce, to wpadaj na to spotkanie. Poza tym będzie też trochę o certyfikacji.

On-line:

AWS Online Tech Talks – April 2017 - czyli kwietniowa seria webinariów AWS.


Share this:


Komentarze: