"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #48

Info Break #48

Info Break

Cześć! Kolejne wydanie Info Break. Szyba porcja informacji, które być może Ci umknęły w ostatnim czasie.

Cloud Platform Release Announcements for May 10, 2017 - ostatnio odbyła się konfernecja Microsoft Build. Przy tej okazji posypało wieloma nowościami związanymi z chmurą Microsoftu.

New innovations at Microsoft Build 2017: Helping developers achieve more - w swoim poście również Scott Guthrie podsumował najważniejsze z nich.

MS Build 2017 - warte obejrzenia - z kolei Michał Furmankiewicz przygotował konkretną listę prezentacji, na które warto zwrócić uwagę i obejrzeć.

Serverless Cost Calculator - jakiś czas temu wrzucałem ten link, ale tym razem chcę dodać, że wyliczenia są już generowane dla wszystkich dostawców z listy.

5 TAKEAWAYS FROM SERVERLESSCONF - a jak już jesteśmy przy tematach serverless, to jakiś czas temu odbyła się równie znana konferencja ServerlessConf, zrzeszająca speców od budowania systemów bez wykorzystywania serwerów (w sensie którymi trzeba by zarządzać). Powyżej ciekawe krótkie podsumowanie.

Cloud Computing: Public Cloud Overtaking Private Clouds in Enterprises - jak pokazują wyniki ankiety RightScale adaptacja chmury publicznej zaczyna pomału przewyższać nad hybrydami czy prywatnymi. Nie ma w sumie w tym nic dziwnego. Firmy, które stawiają na chmurą publiczną coraz więcej systemów tam uruchamiają/przenoszą. Co za tym idzie coraz mniej będzie aplikacji, które będą trzymane on-premis.

AWS VPC Core Concepts in an Analogy and Guide - jakiś czas temu wpadłem na tego bloga. Jego autor wkłada sporo energii aby tak po ludzku wytłumaczyć co jak działa. W tym poście kładzie na stół temat sieci w AWS. Dobra porcja wiedzy dla rozpoczynających nauke o chmurze.

The Hitchhiker’s Guide to AWS ECS and Docker - w tym poście z kolei rozkłada temat kontenerów w AWS.

AWS Well-Architected Framework - Mind Map - jak w tytule. Może być przydatne dla zwolenników metody Mind Map.

Nauka, eventy itp

AWS Online Tech Talks – May 2017 - jak co miesiąc. Webinaria AWS. Kilka ciekawych pozycji jeszcze przed nami.

Introduction to AWS platform - 29 Maja, Tomek Stachlewski, Solution Architect w Amazon Web Services, poprowadzi webinarium o chmurze AWS. Dobra okazja dla każdego, kto dopiero zaczyna interesować się chmurą AWS.

Eventy w tym tygodniu:

23 Maja - [KRK] 6 Azure Group Poland Kraków

24 Maja - [LDZ] 6 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi

24 Maja - [WRO] 6 spotkanie Microsoft Azure User Group we Wrocławiu

25 Maja - AWS UG #26 Warszawa - też się wybieram, więc do zobaczenia 🙂

25 Maja - Many have heard, but nobody has seen - Chaos Monkey!

A w niedalekiej przyszłości:

6 Czerwca - AWS User Group PL Meetup #27 - Poznań

8 Czerwca - Public Cloud User Group #009 - Warszawa - już za lekko ponad 2 tygodnie. Spotykamy się przecież na przedwakacyjnym PCUG’u. Ja już nie mogę się doczekać. Choć jest już lista oczekujących, to zachęcam do zapisywania. Napewno będą zawirownia i część miejsc się zwolni.

13 Czerwca - [GDN] 4 spotkanie Microsoft Azure User Group w Trójmieście

Cheers! 😎🥃


Share this:


Komentarze: