"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #49

Info Break #49

Info Break

Cześć, przedstawiam Ci kolejne wydanie Info Break, czyli cykliczny newsletter z ciekawostkami o chmurze publicznej. W tym wydaniu:

Gartner puts AWS, Microsoft Azure top of its Magic Quadrant for IaaS - Gartner opublikował swój magiczny kwadrat “Infrastructure as a Service”. Zdecydowanymi liderami są Amazon Web Services oraz Microsoft Azure. W tyle goni Google, a dalej między innymi Alibaba Cloud.

Cloud Computing Hits a Tipping Point - już nie pierwszy raz wrzucam artykuł Bernarda Goldena. Lubię jego teksty za trafną argumentację oraz wnioski.

Cloud-native architectures will be the default soon - wg ankiety przeprowadzonej przez Capgemini 15% nowo tworzonych aplikacji jest “cloud-native”, a do 2020 roku będzie to nawet 32%.

The cloud will kill half of us… and save the rest - pięć prostych rad, które warto wziąść pod uwagę adoptując chmurę i co się z tym wiąże nowy model dostarczania i rozliczania za swoje produkty.

Microsoft’s Cloud is attacked 1.5 million times every day - Microsoft pochwalił się, że każdego dnia ich system bezpieczeństwa detekuje i powstrzymuje około 1.5 miliona ataków każdego dnia 😳. Do ich detekcji system wykorzystuje między machine learning. Więcej info w artykule.

3 Mistakes Enterprises Make in the Cloud -jaki błędy popełniają firmy i czy oby Ty ich nie popełniasz? Przeczytasz w tekście Davida Linthium.

The Fast and the Furious: How the Evolution of Cloud Computing Is Accelerating Builder Velocity - “IT tasks that do not differentiate the business should be automated and offloaded to a platform that provides as much of that functionality as possible out-of-the-box.”

10 Usług w Amazon Web Services, O Których Istnieniu Nie Słyszałeś - rozmawiając o chmurze nadal bardzo często mówi się wciąż dużo o wirtualnych maszynach, bazach danych, storage itp. Jest jednak coraz więcej śmiałków i entuzjastów innych narzędzi i rozwiązań jakie oferują dostawcy chmury publicznej. Na portalu Chmurowisko przeczytasz świetne zestawienie i opis innych ciekawych usług jak Amazon Workspace, Amazon Ligthsail czy CodeStar, którym osobiście bardzo się fascynuję (czytaj AWS CodeStar nie tylko dla Developerów).

Wydarzenia, nauka itp.

Serverlessconf Austin 2017 Talks - dość niedawno miała miejsce konferencja Serverlessconf. Na kanale YouTube dostępne są nagrania.

Azure-focused MCP exam vouchers discount - gdyby ktoś planował zdawać, jest obecnie promocja na vouchery. Więcej info na stronie.

Idą wakacje, ale jeszcze zanim, to w tym tygodniu trzy spotkania w grupie Microsoft Azure User Group Poland:

21 Czerwca - [WAW] 15 spotkanie Microsoft Azure User Group w Warszawie

21 Czerwca - [LDZ] 7 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi

22 Czerwca - [POZ] 4 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Poznaniu

Zapraszam w imieniu organizatorów.

Za nami też 9te spotkania Public Cloud User Group, które odbyło się 8 czerwca. Niesamowita atmosfera, prelekcje oraz ciekawe rozmowy kuluarowe. Bardzo się cieszę, że spotkania te wzbudzają takie zainteresowanie i z każdego spotkania na spotkanie jest nas coraz więcej. Dziękuje wszystkim( w imieniu Mirka i swoim) za obecność, za świetne prelekcje i atmosferę. Niebawem pojawią się nagrania z sesji, a tymczasem my zabieramy się za planowanie kolejnego okrągłego 10-ego spotkania. Będzie jeszcze więcej chmury i jeszcze więcej ciekawych tematów. Cheers!


Share this:


Komentarze: