"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #50

Info Break #50

Info Break

Uwaga, uwaga! 50-te wydanie Info Break. Dość równa cyfra, nie przypuszczałem na początku, że uda mi się dotrwać. Ale jak widać jest, zatem zapraszam Cię do lektury kolejnego wydania z ciekawostkami wokół chmury publicznej:

Is Serverless Ready for the Enterprise? - nie raz już wspominałem o swojej fascynacji rozwiązaniami serverless. Osobiście uważam, że jest nawet o krok do przodu na scieżce ewolucji względem technologii kontenerów. Dla startapów jest to dość kusząca opcja i widać ciekawe przykłady adaptacji. Jak z kolei w firmach klasy Enterprise widać, że zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie.

Why we switched from docker to serverless - a tu nawiązując do poprzdniego zdania, właśnie ciekawy use-case przejścia z kontenerów na serverless.

Serving 39 Million Requests for $370/Month, or: How We Reduced Our Hosting Costs by Two Orders of Magnitude - i dorzucam Ci jeszcze świetne customer-story jak coś starego zrobić lepiej po nowemu i przy okazji obniżyć koszty rozwiązania z $10k do $370.

Jak to jest z tym Cloud’em w Polsce? - chcąc dowiedzieć się jak to jest z tym Cloud’em w Polsce [tak prosto z pola walki], chyba nie ma lepszej osoby do zadania tego pytania jak Michał Furmankiewicz. Na łamach swojego bloga Michał dzieli się swoją opinią na ten temat.

Do More! What Amazon Teaches Us About AI and the “Jobless Future” - gdybym za każdym razem gdy słuszę “chmura, nowe trendy technologiczne jak Artificial intelligence, są złe, będą nam zabierać pracę” odkładał 5zł do słoika miałbym już pewnie na dobre wakacje. Technologia taka czy inna sama w sobie nic nie zmienia, daje natomiast możliwość zrobienia czegoś lepiej, zrobienia szybciej czy więcej. Bądź rozwiązania jakiegoś problemu lub usprawnienia czegoś. Każdy kto potrafi to dostrzeć i zrobić nie musi zbytnio martwić się o pracę.

Serverless Status Page System - na pierwszy rzut oka ciekawe narzędzie (na pierwszy bo dopiero zainstalowałem) do generowania statusów swoich usług. Całkowicie serverless, całkowicie za FREE, inspirowane komercyjnym StatusPage.io

How AWS and Azure’s competition improves public cloud adoption - kolejne ciekawe zestawienie adaptacji chmury i poszczególnych vendorów, migracji itp. Część wniosków dość jasna, niektóre nawet mnie zaskoczyły.

Wydarzenia, nauka itp.

MEGA WEBINAR - Jak zacząć przygodę z AWS, by cieszyć się zdrowiem i stabilną pracą. - gdyby ktoś ostatnio przeoczył, bardzo ciekawy webinar dla wszystkich zaczynających przygodę z Amazon Web Services, prowadzone przez Mirka Burnejko.

A curated list of AWS resources to prepare for the AWS Certifications - ciekawy zestaw materiałów dla każdego kto myśli o certyfikacji AWS.

Top 97 Cloud Computing Blogs of 2017 - są wakacje, zatem i trochę mniej eventów/meetupów na horyzoncie. Dlatego warto poszperać i poczytać w sieci. Powyżej lista, dość niemała, wartych uwagi blogów.

14 Wrzesień - Serverless UG #1: Warszawa - jeśli tęsknisz już za ciekawymi meetupami, możesz zapisać się na pierwszej spotkanie grupy Serverless, które odbędzie się po wakacjach.


Share this:


Komentarze: