"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #51

Info Break #51

Info Break

Cześć! Kolejne wydanie Info Break, specjalnie dla Ciebie zestaw ciekawych informacji nt. cloud computingu i wszyskiego dookoła tej technologii.

Google Cloud Platform now open in London - no i jest również nowy region w UK od Google. W ten sposób mamy już wszystkich trzech dostawców ( AWS i MS Azure) ulokowanych w tym obszarze.

Microsoft Azure Stack is ready to order now - można już zamawiać (choć w PL jeszcze nie), realizacja rozpoczyna się we wrześniu. Jeśli chodzi o hardware do wyboru Dell, HPE, EMC, Lenovo, a niebawem też Cisco i Huawei.

8 steps to becoming a ‘cloud-native’ enterprise - stanie się “cloud-native”, “cloud-first” itp. jest dość modnym trendem teraz. Jednak trzeba wykonać trochę pracy i zmian w podejściu do pewnych rzeczy aby osiągnąć ten stan.

Choosing the right compute option in GCP: a decision tree - jedną z pierwszych decyzji jakie często się podejmuje podczas pierwszej fazy projektów, to “na czym” uruchomimy nasz nowy system. Google stworzył drzewo decyzji, które może pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

ECS vs. Kubernets: same same but different - planując implementację kontenerów jedną z decyzji jest też wybór “orkiestratora”. Poza Kubernetes, Apache Mesos czy Docker Swarm dostępne są też rozwiązania jak np. Amazon ECS. W powyższym poście autor bierze na tapetę właśnie ECS i Kubernetes.

How Secure Is Your Amazon Web Services Deployment (Checklist – 100 Points) - świętna checklista, która pomoże zaimplementować apkę w chmurze AWS w sposób bezpieczny.

Roundup Of Cloud Computing Forecasts, 2017 - ciekawe podsumowanie i prognozy związane z Cloud Computingiem, na bazie między innymi raportów Gartnera, IDC czy RightScale.

The State of Containers in 2017: 5 Actions to Take Now - kontenery z roku na rok zyskują na popularności. Sama technologia też dojrzewa i rozwija się funkcjonalnie. Wciąż jednak nie jest to rozwiązanie dla wszystkich aplikacji/systemów.

Mapping AWS, Google Cloud, Azure Services to Big Data Warehouse Architecture - proste zestawienie pokazujące poszczególne usługi od topowych dostwaców chmury w obszarze Big Data.

Kto utworzył ten serwer?! - jeśli w Twojej firmie dostęp do zarządzania AWS ma kilka osób, być może to proste rozwiązanie pomoże Ci zapanować nad hordą serwerów wirtualnych.

Eventy, nauka itp.

Są wakację, więc meetupowo za dużo się nie dzieje, jednak… W ten piątek odbywa się:

Azure Beach Party - czyli okazja do porozmawiania przy piwku o chmurze w mniej formalnych warunkach 😎🌞

AZURE - PAYG, OPEN, EA, CSP - JAK KUPOWAĆ? - a o tym jak kupować i nie żałować Azure’a dowiesz się od Michała Furmankiewicza i Bartka Graczyka, których gościł na swoim kanale Mirek Burnejko.

My Curated List of AI and Machine Learning Resources from Around the Web - mega zestawienie materiałów, kursów itp związanych z Machine Learning i AI.

Learn about best practices for IAM, billing, EC2, S3, AWS, Aurora and more! - za dwa tygodnie ciekawe webinarium, prowadzone przez nikogo innego jak wspaniałego, uwielbianego Mirka Burnejko.


Share this:


Komentarze: