"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #52

Info Break #52

Info Break

Po nieco dłuższej przerwie wracam z publikacją Info Break. Wakacje już prawie się kończą, na horyzoncie pojawiają się już zapowiedzi ciekawych eventów. Zapraszam zatem do lektury ciekawych artykułów i nowości o chmurze publicznej.

AWS Summit New York – Summary of Announcements - dosłownie chwilę temu przez Internet przelała się fala nowości z AWS Summit w Nowym Yorku. Amazon Macie, AWS Glue i kilka innych, powyżej krótkie podsumowanie.

Why are enterprises moving away from public cloud? - kiedy przychodzi do migracji aplikacji do chmury w dużych firmach w dużej części wiąże się to z podejściem lift&shift. Z pozoru łatwe może okazać się źródłem wielu problemów i ostatecznie decycją do wycofania się. Co stoi za takimi sytuacjami i jak z tym sobie poradzić, znajdziesz w powyższym artykule.

Serverless computing has landed: How IT Ops can adapt - przy serverless najwięcej się mówi o tym w jaki sposób poprawia produktywność developerów, uwalnia ich od virtualnych maszyn itp. Natomiast co z IT Ops, jaki wspływ na ich pracę mają rozwiązania serverless, dowiesz się z tego artykułu.

The Rise of Serverless Computing: Operational, Security & Financial Considerations - kolejny ciekawy tekst w jaki sposób firmy powinny przygotować swoje procedury, zespoły Operation czy polityki zarządzania.

A 12 Step Program to Get from Zero to Hundreds of AWS-Certified Engineers - decydując się na implementację rozwiązań chmury jednym z początkowych i dość istotnych zadań to pozyskanie nowej wiedzy i umiejętności. Podejścia są różne, rozwijanie kompetencji we własnym zespole, zatrudnienie nowych specjalistów czy konsultantów. Zobacz jak z tym zadaniem poradził sobie Capital One.

Fast and Easy Containers: Azure Container Instances - jeśli czytałeś/aś mój artykuł z początku tego roku Chmura Publiczna w 2017, pisałem o tym co mi się nie podoba w obecnej implementacji kontenerów w chmurze i jakbym widział to w przyszłości. No i jest, proste uruchamianie kontenerów bez większego martwienia się o infrastrukturę pod spodem. Prosty sposób naliczania (za czas życia kontenera w sekundach) i jeszcze intergracja z Kubernetes. Teraz już chyba można powiedzieć Containers as a Service 😎

Cloud Vendor Lock. Nie taki diabeł straszny, jak go malują. - temat Cloud Vendor-Locking był, jest i będzie wałkowany jeszcze długo. Ja już tu kilka razy “delikatnie” sugerowałem co myślę na ten temat. Z kolei Michał Furmankiewicz stawia tezę, że takiego tematu w ogóle nie ma. Czy zgadasz się z nim?

Wydarzenia, nauka itp.

Wakacje pomału się kończą, więc pojawiają się powiadomienia o nowych meetupach:

2 września - Azure Workshop Poznan #1 - idzie szkoła czas się wziąść za nauke. Sławek Stanek zaprasza na całodniowe warsztaty Azure.

7 wrzesień - AWS User Group PL Meetup #27 i 1/2 - wspólne spotkanie grupy AWS i Azure w Trójmieście.

14 września - Serverless UG #1: Warszawa - no i przypominam o pierwszym spotkaniu warszawskiej grupy Serveless.

AWS Webinar Series in Polish - seria ciekawych webinariów AWS po Polsku. Już jutro pierwszy z nich “Network infrastructure in the cloud”.


Share this:


Komentarze: