"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #53

Info Break #53

Info Break

Info Break, kolejne wydanie krótkiego newslettera z ciekawostkami ze świata cloud.

VMware Cloud on AWS – Now Available - info prawie, że sprzed chwili na trwającym obecnie VMworld w Las Vegas. VMware on AWS “initally available” w regionie UE West (Oregon). Usługę nabywa się poprzez VMware Partner Network. Więcej o samym rozwiązaniu poczytać możecie na chmurowisku: “VMware on AWS – Jedyny Artykuł, Który Musisz Przeczytać, By Wiedzieć Wszystko“.

Serverless Hosting Comparison - uważa się obecnie, że trendy technologiczne jak serverless czy kontenery będą tym co zdominuje wojnę na rynku usług chmury publicznej. W artykule z kolei bardzo ciekawe zestawienie i porównanie tych topowych jak AWS Lambda, Azure Functions czy Goole Cloud Functions.

CloudFormation vs. Terraform - zarządzanie chmurą zwłaszcza przy większej skali przestaje być sprawą trywialną. Dlatego automatyzacja, infrastructure as a code, to terminy o których bardzo dużo się mówi przy tego typu dyskusjach. W tekście z kolei znajdziesz porównanie dwóch rozwiązań, AWS CloudFormation oraz Terraform. Każde ma swoje wady i zalety i lepiej się sprawdza w innych use casach. Tu znajdziesz odpowiedź, które z tych narzędzi może być lepsze dla Ciebie.

How to move into a cloud career from traditional IT - często straszy się ludzi, że chmura zabierze im pracę. Tak naprawdę to nie chmura, a ogólnie pęd technologiczny wciąż zmienia zapotrzebowanie na różnego rodzaju wiedzę i umiejętności. Ale w końcu ludzie stworzeni się do dostosowywania się do zmian, choć pozornie większość szuka długofalowej stabilizacji. Wciąż jest bardzo dobry moment na rozszerzenie swojej wiedzy o nowe kompetencje. Te związane z chmurą. Bez wzlędu na to czy jesteś developerem, system czy network adminem, też możesz zostać ekspertem od chmury.

Aplikacja w chmurach. Na co uważać? - naczelny programista, guru i youtuber. Czyli nikt inny jak Maciej Aniserowicz postanowił się podzielić swoimi doświadczeniami i tym na co zwracać uwagę przy budowaniu aplikacji w chmurze.

Wydarzenia, nauka itp.

Koniec wakacyjnego rozpasania i laby. Już we wrześniu kilka ciekawych eventów się szykuje, dla przypomnienia:

2 września - Azure Workshop Poznan #1 - tu już co prawda miejscówki się rozeszły, ale warto śledzić i polować na kolejne.

7 wrzesień - AWS User Group PL Meetup #27 i 1/2 - wspólne spotkanie grupy AWS i Azure w Trójmieście.

14 września - Serverless UG #1: Warszawa - pierwsze spotkanie Warszawskiej grupy Serveless.

30 września - Innovation @amazon - jeśli mieszkasz w Gdańsku to świetnie, a jak nie to świetna okazja aby zrobić sobie wycieczkę! Świetna okazja aby cały dzień posłuchać o ciekawych rozwiązaniach jak Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, Amazon Game Studios czy Amazon Alexa. Jednym z prelegentów będzie evangelista wszystkich evangelistów czyli Jeff Barr Chief Evangelist for the Amazon Web Services 😎

5 Października - AWS User Group PL Meetup #28 - Poznań: Zapisz termin - jeśli mieszkasz, masz po drodze, będziesz w pobliżu, to zapisz sobie termin kolejnego spotkania AWS UG w Poznaniu.

13 Października - Warsztaty AWS - Apokalipsa Zombie (Warszawa) - z kolei Tomasz Stachlewski organizuje warsztaty pod ciekawym tytułem “Apokalipsa Zombie” 😀 A tak naprawdę będzie okazja aby pouczyć i pobawić za jednym zamachem. AWS Lambda, Amazon DynamoDB, API Gateway to tylko część serwisów z którymi przyjdzie się zmierzyć.


Share this:


Komentarze: