"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #54

Info Break #54

Info Break

Info Break wydanie 54, czyli łatwa do przyjęcia porcja czytania o tym co ciekawe, czyli chmurze publicznej. Poza tym mamy wrzesień i pierwsze ciekawe eventy już przed nami.

The Rise of New Skills in the Digital Enterprise - dużo firm mówi o tym, że przechodzą swoistą cyfrową transformację. Departamenty IT przestają być tylko dostawcą usług dla biznesu, a to wymaga sporych zmian. Autor wpisu Bernard Golden, wskazuje kilka obszarów które wymagają zmian aby IT mogło sprostać nowej roli.

Cloud lockin: It’s not as bad you might think - niekończąca się dyskusja nt. lockin. Jest to z pewnością rzecz, którą warto mieć na uwadze, ale czy oby jest to powód do tego aby nie używać chmury? W końcu we własnym DC w większy czy mniejszy sposób też mamy do czynienia z vendor lockin.

Public cloud: Real-world lessons of strategic success - kilka ciekawych porad nt. tego co adaptacja chmury publicznej może przynieść Twojej firmie.

Why Morningstar Moved To The Cloud: 97% Cost Reduction - czyli ciekawy use-case migracji do chmury. Warto przeczytać!

Wydarzenia, nauka itp.

Jak już wspominałem, wakacje się skończyły, przed nami już pierwsze ciekawe wydarzenia.

13 Września- [WAW] 16 spotkanie Microsoft Azure User Group w Warszawie

13 Września - PLANUJESZ MIGRACJĘ DO AWS? - poznaj w praktyce narzędzia ułatwiające migrację do chmury AWS.

14 Września - Serverless UG #1: Warszawa - pierwsze warszawskie spotkanie grupy miłośników technologii serverless.

19 Września - [LDZ] 8 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi - z tego co się orientuję spotkanie będzie miało formę warsztatów.

W niedalekiej przyszłości:

30 Września - Innovation @Amazon - świetna okazja do spotkania i posłuchania ekspertów z Polski i zagranicy.

5 Października - AWS User Group PL Meetup #29 - Poznań: Zapisz termin.

10 Października - [WRO] 7 spotkanie Microsoft Azure User Group we Wrocławiu

13 Października - Warsztaty AWS - Apokalipsa Zombie (Warszawa) - organizowane przez AWS Polska warsztaty całodniowe. Z tego co wiem będą też kolejne edycje w innych miastach. Zachęcam do udziału.

14 Października - [KRK] Azure Workshop Kraków #1 - mega okazją liźnięcia nowej wiedzy. 45 min prezentacji 6h labowania! Czego chcieć więcej!

Ciekawe materiały:

Free online courses | Azure - na szczęście czasy kiedy rozwój zawodowy oparty był o drogie szkolenia mamy już dawno za sobą. Tutaj masywna wiedzy o Azure za FREE! Nic tyko się uczyć!

Network Infrastructure in the AWS Cloud (Polish) - w jednym z poprzednich Info Break pisałem o seri webinariów AWS po polsku. Pierwsze z nich miało już miejsce. Jeśli nie udało się się obejrzeć, to nagranie znajdziesz w powyższym linku. Polecam zapisać się na kolejne LINK.


Share this:


Komentarze: