"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #55

Info Break #55

Info Break

Cześć. Na dobry początek tygodnia, kolejne wydanie Info Break! Czyli jak zawsze porcja ciekawych artykułów i wydarzeń związanych z chmurą publiczną.

Why we don’t Private Cloud any more - ciekawy tekst, nt. tego jak I dlaczego niektórzy decydują się przenieść do chmury publicznej.

The key lesson from our serverless migration - jak już pewnie wiesz, jestem fanem rozwiązań serverless, dlatego co jakiś czas jak i teraz wrzucam jakieś ciekawe stories związane z tym trendem.

The Serverless Performance Shootout - a skoro jesteśmy przy serverless, to w powyższym tekście ciekawe porównanie wydajności rozwiązań FaaS od trzech wiodących dostawców.

Per-Second Billing for EC2 Instances and EBS Volumes - tak się składa, że właśnie dziś wchodzi w życie nowy sposób rozliczania per-second instancji EC2 w AWS. Nie da się ukryć, że to spora zmiana, zwłaszcza, że do tej pory w AWS rozliczanie było godzinowe.

Extending per second billing in Google Cloud - podobnie do sprawy podszedł Google, który w zeszłym tygodniu ogłosił i wprowadził sekundowe rozliczanie. W obydwu przypadkach naliczanie sekundowe następuje po pierwszej minucie. Czyli minimalna opłata wynosi 1 minuta a potem za każdą kolejną sekundę.

Serverless by Design - bardzo fajne rozwiązanie stworzone przed Danilo Poccia z AWS. Łatwo w sposób graficzny można składać ze sobą komponenty AWS np. jak AWS Lambda, API Gateway aby zrealizować jakąś logikę (np. S3 Processing).

Cloud Platform Release Announcements for September 25, 2017 - we wrześniu miała miejsce co roczna konferencja Microsoft Ignite, na której pojawiło się sporo nowości związanych MS Azure. O wszystkich możesz poczytać w powyższym wpisie.

Inside Microsoft Azure datacenter hardware and software architecture with Mark Russinovich - przy tej okazji polecam jeszcze nagranie “Inside Microsoft Azure Data Center….”.

Wydarzenia, nauka itp.

5 Października - AWS User Group PL Meetup #29 - Poznań - to już w ten czwartek, więc jeśli masz trochę czasu, zapraszam w imieniu organizatorów. Też się wybieram, zatem do zobaczenia.

10 Października - [WRO] 7 spotkanie Microsoft Azure User Group we Wrocławiu

13 Października - Warsztaty AWS - Apokalipsa Zombie (Warszawa) - a już za dwa tygodnie ciekawe warsztaty organizowane przez Tomka Stachlewskiego z AWS. Miejsca na warszawską edycję rozeszły się jak ciepłe bułki, ale będą też kolejne edycje w innych miastach. Dlatego zachęcam do dołączenia do grupy.

14 Października - [KRK] Azure Workshop Kraków #1 - Całodniowe warsztaty Azure. W ramach warsztatów zostaną poprowadzone dwie ścieżki ITPRO i DEV.

9 Listopada - Expert Summit 2017 jak co roku na początku listopada w Lublinie odbywa się Expert Summit, darmowa konferencja o rozwiązaniach Microsoft. Zapraszam w imieniu organizatorów.

16 Listopada - Public Cloud User Group #010 - Łódź - W zeszły tygodniu pojawiło się zaproszenie na dziesiąte spotkanie Public Cloud User Group. Tym razem spotykamy się w Łodzi! TAK, rozszerzamy naszą grupę o kolejne miasta, gdzie jak zwykle będą najlepsze prezentacje i najlepsi prelegenci 😎. Cieszę się bardzo, że grupa tak prężnie się rozrasta, a kolejne miasta to tylko dowód na to jak rozwiązania chmury publicznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tak więc spotkań będzie zapewne jeszcze więcej. Do zobaczenia!


Share this:


Komentarze: