"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #56

Info Break #56

Info Break

Cześć. Zapraszam na kolejne wydanie Info Break. Dziś poza ciekawymi artykułami, będzie spora lista eventów wokół chmury. Koniec roku się zbliża ale nudno z pewnością nie będzie.

Google Cloud vs AWS in 2017 (Comparing the Giants) - ciekawe porównania charakterystyk, a właściwie zestawienie, najbardziej popularnych usług jak Compute, Storage, Network.

Why Your Cloud Strategy Is Failing? – The Cloud Adoption Mistakes - adaptacja chmury wiąże się z przygotowaniem strategii, choć ta jak widać w tytule czasem nie idzie tak jak by się chciało. Dlaczego się tak dzieje znajdziesz w artykule.

Cloud Migration Strategy – Wszystko Co Musisz Wiedzieć, Aby Zmigrować Do Chmury z Sukcesem! - o tym jak dobrze przygotować ową strategię, pisze Mirek Burnejko.

The world’s most valuable resource is no longer oil, but data - a tak troche z innej beczki choć nie do końca. Ciekawy artykuł o potędze danych o zagrożeniach z tym związanych i nie tylko.

Chmura wykończy wdrożenia „on-premises”. Ich śmierć ma być powolna, ale definitywna - jeszcze jakiś czas temu trudno było w “polskich internetach” znaleść artykuły tego typu. No może poza czeluściami cimnej strony blogów prowadzonych przez geeków chmurowych. Zdaniem autora “ chmura obliczeniowa posiada tak wiele zalet, że porzucenie przez przedsiębiorstwa rozwiązań stacjonarnych jest jedynie kwestią czasu“.

How to fight the corporate Kraken using new cloud tools and survival strategies - ciekawy, z lekką dozą chumoru ale i prawdy tekst o byciu agile, customer value i korporacyjnych nawykach/standardach (niepotrzebne skreślić).

Wydarzenia, nauka itp.

Do końca roku zostało niecałe dwa i pół miesiąca, ale to będzie naprawdę ciekawa końcówka roku. To chyba moja najdłuższa jak do tej pory lista eventów jaką wrzucałem w Info Break.

Poza regularnymi spotkaniami grup AWS czy Azure, bedą też ciekawe warsztaty jak: Apokalipsa Zombie (AWS), Azure Workshops. Poza tym spotkania poświęcone rozwiązaniam hybrydowym Cloud&Datacenter w Bydgoszczy, Krakowie i Warszawie, oraz w tym tygodniu Meet IT w Katowicach.

Jeszcze tym roku dwa spotkania Public Cloud User Group w Łodzi i Warszawie. No i zachęcam Cię również do wypadu do Katowic na konferencję Cloudyna 2017.

Więc jeśli zastanawiasz się czemu “szef nie posyła Cię na szkolenia?”, odpowiedz jest prosta bo nie musi! Spójrz na tą listę, tyle okazji do zgłebienia wiedzy o chmurze i poznania świetnych ludzi. A jedynym kosztem tych eventów jest Twój czas!

26 października - Meet IT Katowice vol. 19: Jak ugryźć chmurę hybrydową, czyli zjeść ciastko i mieć ciastko

2 listopada - [LDZ] 9 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi

7 listopada - Cloud Infra #5 - Polski rynek usług chmurowych

9 listopada - AWS UG Trójmiasto #30 i 1/2 oraz Azure UG Trójmiasto #6

9 Listopada - Expert Summit 2017

14 listopada - Cloud & Datacenter User Group #1 Bydgoszcz

16 Listopada - Public Cloud User Group #010 - Łódź

16 listopada - Cloud Infra User Group Meetup #2 Kraków

18 listopada - [LDZ] Azure Workshop Łódź #1

22 listopada - Warsztaty AWS - Apokalipsa Zombie (Poznań)

25 listopada - [WRO] Azure Workshop Wrocław #1

28 listopada - [KRK] 7 Microsoft Azure User Group Poland

5 grudnia - Public Cloud User Group #011 - Warszawa

7 grudnia - AWS User Group PL Meetup #32 - Poznań: Zapisz termin.

14 grudnia - AWS User Group PL Meetup #33 - Kraków: Zapisz termin.

14 grudnia - Cloud & Datacenter User Group #2 Bydgoszcz - Zapisz Termin !

16 grudnia - Cloudyna 2017

18 grudnia - Warsztaty AWS - Apokalipsa Zombie (Gdańsk)

Zatem w drogę! Do zobaczenia gdzieś!


Share this:


Komentarze: