"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #57

Info Break #57

Info Break

Zapraszam Cie na kolejne wydanie Info Break, czyli krótki zbiór ciekawych informacji o chmurze publicznej.

Sunny Clouds: AWS Quarterly Revenue Hits $4.5B With Growth At 40%; Azure Hits $.93B, Growth At 93% - pojawił się wyniki finansowe za Q3. Wzrost AWS na mniej więcej stałym poziomie 40%, z kolei Azure goni jak szalony ze wzrostem 93%. Pogoń ta jest uzasadniona, AWS jest 5 razy większy co też przekłada się na większy dochód. Jeśli nie masz głowy do cyfr wystarczy zapamiętać proste podsumowanie Simona Wardley’a:

swardley cloud order

Alibaba Declares War on Amazon’s Surging Cloud Computing Business - jak widać też powyżej Alibaba nie próżnuje i planuje.. przegonić AWS. Pożyjemy, zobaczymy.

Register for AWS re:Invent 2017 Live Streams - jeśli nie wybierasz się na AWS re:Invent to nic straconego. Jak co roku można obejrzeć live stream z wystąpień CEO AWS Andy Jassy, czy CTO Amazon Werner Vogels

Serverless vs. Containers: How Serverless Will Win - znam kilku zwolenników (sam do nich należę), że serverless będzie czymś co zdominuje to w jaki sposób będzie budowało się się aplikacje w chmurze. Oczywiście kontenery napewno nie znikną, ale wg autora “may have to take a back seat”.

S3 Bucket Security: More Than ACLs and Policies - dużo się ostatnio wylało danych z wiadra.. Dlatego warto przypominać o tym w jaki sposób można zabezpieczyć swoje dane na S3.

Wydarzenia, nauka itp.

Dużo się dzieje w tej koncówce roku. O pokaźnej liście eventów możesz poczytać w poprzednim Info Break #56.

Więc teraz na szybko przypominam co się dzieje już w tym tygodniu:

7 listopada - Cloud Infra #5 - Polski rynek usług chmurowych

9 listopada - AWS UG Trójmiasto #30 i 1/2 oraz Azure UG Trójmiasto #6

9 Listopada - Expert Summit 2017

W międzyczasie od ostatniego Info Break pojawiły się jeszcze ciekawe wydarzenia:

9 listopada - Forum Architektów i Programistów na którym Tomasz Kopacz oraz Tomasz Wiśniewski opowiedzą o nowościach w świecie programistycznym Azure.

9 Grudnia - Warsztaty Azure Resource Manager w Warszawie #1 - grupa Microsoft Azure User Group zaprasza na pierwsze warsztaty poświęcone budowaniu szablonów Azure Resource Manager.

PS. No i oczywiście przypominam o spotkaniu Public Cloud User Group w Łodzi już za tydzień w czwartek!


Share this:


Komentarze: