"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #58

Info Break #58

Info Break

Cześć!

Witam Cię serdecznie w kolejnym wydaniu Info Break! Dawno się nie słyszeliśmy, ale to głównie przez fakt końcówki roku i skondensoania różnych aktywności. To właśnie jedna z tych aktywności ostatnio konsumowała mi ogrom czasu, dla której również musiałem poświęcić sloty na Info Break’a.

Ale jeśli śledzisz mnie gdzieś czy to na Facebook czy LinkedIn, to prawdopodobnie już wiesz o co chodzi. Tak, dokładnie tydzień temu udało mi się zdać egzamin AWS Certified Solutions Architect Professional.

Kilka osób pytało mnie już o wrażenia oraz przygotowania, dlatego napewno niebawem napiszę coś na ten temat, oraz podzielę się swoimi materiałami z których korzystałem.

Ale teraz zobaczmy co się ostatnio działo, a działo się, bo przecież w zeszłym tygodniu była AWS re:Invent! I jest naprawdę o czym czytać i pisać. Ogłoszonych zostało około 30 zupełnie nowych serwisów, jak Amazon Sumerian (preview) do AR&VR. Pięć zupełnie nowych Media Services, sześć nowych usług Machine Learning i masa innych. Oczywiście nie zabrakło też nowych funkcjonalności dla obecnych serwisów jak np. Amazon DynamoDB Global Tables, Amazon Aurora Serverless(preview) czy Amazon ECS for Kubernetes (EKS)(preview).

Pełną listę znajdziesz na stronie AWS re:Invent Product Announcements

Na Youtube pojawiają się już sesję z samej konferencji na kanale Amazon Web Services. Narazie zbieram playlistę, ale przyznam, że najchętniej gdybym mógł zamknąłbym się w domu sam na dwa tygodnie i na spokojnie przejrzał wszystko 😎

Wydarzenia, nauka, czyli co jeszcze w tym roku?

Ale nie ma to tamto, końcówka roku napięta bo:

5 grudnia - Public Cloud User Group #011 - Warszawa - To już JUTRO! Widzimy się na PCUG 11, a 10 w Warszawie! Jeśli masz jutro choć trochę wolnego czasu to wpadnij, naprawdę warto!

6 grudnia - [WAW] 19 (urodzinowe) spotkanie Microsoft Azure User Group w Warszawie

9 Grudnia - Warsztaty Azure Resource Manager w Warszawie #1 - grupa Microsoft Azure User Group zaprasza na pierwsze warsztaty poświęcone budowaniu szablonów Azure Resource Manager.

12 grudnia - AWS User Group PL Meetup #32 - Poznań - spotkanie AWS grupy w Poznaniu. Poza sesjami napewno będzie to świetna okazją do po re:Inventowej dyskusji!

16 grudnia - Cloudyna 2017 - zachęcam również, do udziału w Cloudyna, będzie świetna okazja posłuchać takich specjalistów jak Michał Furmankiewicz z Microsoft, Mirosław Burnejko z Chmurowisko, czy Tomka Stachlewskiego i Ian Massingham z Amazon Web Services. Przy tej okazji zapraszam również na moją sesję, w trakcie której przyjrzymy się tematyce dość istotnej jak koszty rozwiązań chmurowych.

18 grudnia - Warsztaty AWS - Apokalipsa Zombie (Gdańsk) - miałem okazję być na edycji Poznańskiej. To co się tam działo to istne szaleństwo (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Koledzy z Amazon Web Services przygotowali świetny zestaw zadań i labów, gdzie przyjdzie Ci “pobrudzić sobie ręce” rozwiązaniami serverless! Polecam!


Share this:


Komentarze: